XML Sitemap Oluşturucu


Bir alan adı girin


Değiştirilme tarihi
dd/mm/yyyy
Frekansı değiştir
Varsayılan öncelik
Kaç sayfa taramam gerekiyor?

Görüntü Doğrulama

Captcha


Lütfen Bekleyin...
Bulunan Linkler: 0


        
        

XML Sitemap Oluşturucu

 • Tam web sitesi URL'nizi ve isteğe bağlı bazı parametreleri aşağıdaki biçimde girin.
 • 'Site Haritası Oluştur' düğmesine basın ve site tamamen taranana kadar bekleyin.
 • Sayfa sayısı, kırık bağlantılar listesi, XML dosyası içeriği ve bir site haritası dosyası da dahil olmak üzere oluşturulan site haritası ayrıntıları sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu bağlantıyı kullanarak site haritası dosyasını indirin ve sitenizin alan adı kök klasörüne koyun.
 • Google Web Yöneticisi hesabınıza gidin ve site haritası URL'nizi ekleyin

 

Bir web siteniz veya blogunuz varsa, sayfanızı Ask.com, Bing, Google, Yahoo! Tarafından düzgün şekilde dizine eklenmesinin önemini bilmeniz gerekir. ve diğer arama motorları. Sayfanızın doğru indekslenmesini sağlamak için birçok yollardan biri XML Site Haritası Oluşturucu kullanmaktır.

 

XML Site Haritası Nedir?

XML site haritası üretecinin ne olduğunu tartışmadan önce, XML site haritasının ne olduğu konusunda bir zorunluluktur. Bir XML dosyası biçiminde belirli bir sitenin URL'lerinin listesi. Ayrıca yaygın olarak Google sitemap olarak adlandırılır aslında Google tanıttı olması gerçeği göz önüne alındığında.

 

XML site haritasının yapabilmenizi sağlayan bir çok şey var. İlk olarak, belirli bir URL ile ilgili ek SEO ile ilgili bilgileri eklemenizi sağlar. Bunların bazıları, sayfanın son güncellendiği tarih, sayfanın sahibi, sayfanın önemi ve daha pek çok şey. Temel olarak, sadece farklı bir biçimde bir robot metni gibidir.

 

Birçok kişi, XML formatını, bu bilgilerin kolayca erişilmesi ve uygulamalarda, bilgisayarlarda, sistemlerde ve arama motorlarında işlenmesinin kolaylaştırılması amacıyla tercih eder.

 

XML Site Haritası Oluşturan Nedir?

Bu SEO aracı, arama motorlarının sitenizi veya blog'unuzu dizine eklemeyi daha kolay bulacağı daha kolay bir şekilde XML site haritası oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Bu araç, hemen hemen her tür WordPress ile oluşturulan sayfaları ve hatta özelleştirilmiş URL'leri desteklemektedir. Bu nedenle, kendi türünün en iyisi olarak etiketlenmiştir.

 

Sayfanız düzgün dizine eklendiğinde, arama motoru sıralamasında daha yüksek puan almanız zor olmayacaktır. Sonuç olarak, sayfanıza daha fazla çevrimiçi trafik çekmek çok daha kolay olacaktır. Hepimizin bildiği gibi, daha fazla trafik, daha fazla satış ve gelir demektir. Hayır, neden bu SEO aracı bugün en iyi araçlardan biri olduğunu merak etmiyoruz.

 

SERBEST, PREMIUM-KALİTE XML SİTE YAZILARI HIZLI

Bir web yöneticisi olarak, web sitenizin arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) en üstte yer almasını istiyorsunuz, değil mi?

Tabii ki herkes yapar!

Ancak, sitenizin dizine eklenmesi ve sonuçta sıralanması için Google gibi arama motorlarının sitenizi düzenli olarak "taraması" gerekir.

Bunu, arama sonuçlarında en güncel içeriği sağlamak için yaparlar.

Bazen, arama botları bir siteyi günde birkaç kez tarayabilir, özellikle durumun haber sitelerinde olduğu gibi gün boyunca yeni makaleler yayınlarsanız.

Tarama işlemi çoğunlukla algoritmiktir, yani bilgisayar programları arama botlarının her siteyi ne sıklıkla taraması gerektiğini belirler

XML SİTE HARİTASI NEDİR ?

Teknik açıdan, XML, Genişletilebilir İşaretleme Dili (XML) anlamına gelir. Arama motorları ve feed okuyucular gibi diğer veri işleme programları tarafından tüketilen standart bir makinede okunabilen dosya formatıdır.

En basit ifadeyle, bir Site Haritası XML'si Google’ın ve diğer büyük arama motorlarının web sitenizi tararken daha iyi anlamasına yardımcı olan bir belgedir.

Temel olarak, bir sitenin URL'lerini (sayfalarını) her bir URL hakkında ek bilgi eklemenizi sağlayan yapılandırılmış bir şekilde listeler. Bu gibi bilgilerden değişir:

 • Sayfa en son ne zaman güncellendi?
 • Ne sıklıkla değişir?
 • Sitedeki diğer URL’lerle nasıl ilişkilidir?
 • Genel site için önemi, vb.

  XML SİTEMAPS NEDEN ÖNEMLİDİR?

  XML haritalarının buna göre sayfaları listelemesi ve bu sayfalar hakkında ek bilgi sağlaması, arama motorlarının sitenizi daha akıllıca taramasına yardımcı olur.

  Bu, temel olarak, iyi bir Site Haritasının, web sitenizin bir yol haritası görevi görmesi anlamına gelir; bu da arama motorlarını tüm önemli sayfalarınıza yönlendirir.

  XML özellikle önemlidir:

 • Siteniz iyi yapılandırılmamış veya iyi bağlanmamış (dahili bağlantılar).
 • Siteniz yeni ve fazla dış bağlantıya sahip değil.
 • Sitenizdeki bazı sayfalar dinamik olarak oluşturulur (bazı e-Ticaret web sitelerinde olduğu gibi).
 • Siteniz geniş ve / veya iyi bağlantı kurmamış birçok arşivlenmiş içeriğe sahiptir. Bir örnek, sayfaları bir süre sonra arşivlenen (ve unutulan) iş panoları gibi, kullanıcı tarafından oluşturulan bir içerik sitesidir.
 • Siteniz yalnızca ortalama bir web sitesidir, ancak arama motorlarını yeterli şekilde dizine ekliyorsunuz.
 • XML haritası, arama motoru optimizasyonu (SEO) için de faydalı olabilir.

  Niye ya? Çünkü Google ve diğer arama motorlarının, iç bağlantınız kötü olsa bile web sitenizdeki önemli sayfaları kolayca bulmasını sağlar.

  Bu önemlidir çünkü Google ve diğer arama motorları web sitelerinin tamamını değil, belirli web sayfalarını endeksler ve sıralar.

  Bu nedenle, ana sayfa URL’niz arama motorları tarafından zaten taranmış ve dizine eklenmiş olsa bile, başkalarına örümcek botlarından gizlenebilecek diğer sayfaların gösterilmesine yardımcı olmak için onlara düzgün bir şekilde tanımlanmış bir site haritası sağlama ihtiyacı vardır.

  Web sitenizi bir ev olarak ve sitenizin her sayfasını bir oda olarak düşünün. Google, evi 'dış görünümden' tanıyor olabilir, ancak içinde bulunduğu her odaya mutlaka gerek yoktur.

  Şimdi bir Site Haritasını bir taslak veya evinizin ve içindeki odaların bir haritası olarak düşünün. Google, evinizdeki tüm odaları kolayca ve hızlı bir şekilde bulmak için bu planı kullanır.

  Ayrıca, bir içerik parçası yayınladıysanız ve başka bir yerde kopyalayıp yayınladıysanız, sayfalarınızı hızlı bir şekilde bulma hakkında konuşmak, Site Haritaları sizi içeriğin orijinal kaynağı olarak oluştururken çok yararlı olabilir.

  Nasıl? Çünkü bir XML haritasının yardımı ile Google, XML dosyasının sitenizi daha hızlı ve daha sık taramasına yardımcı olması nedeniyle sitenizde bulabilir. Özet: yinelenen içerik sorunu çözüldü!

  Bu avantajların tümü, siteniz için yalnızca bir XML oluşturmak istemenizi sağlar. Bu yüzden Site Haritası Oluşturucusunu yarattık.ko-cuce server tanıtımı server tanıtıml seo bayi seo satın al seo hizmetleri malatya seo seo paketleri seo al

Seo Araçları

Webmaster Araçları

Makale Özgünleştirme

Kopya İçerik Kontrol

Play.OtoSeo.com
Site Analiz