Robots.txt Oluşturucu


Varsayılan - Tüm Robotlar:  
    
Crawl-Delay:
    
Site haritası: (yoksa boş bırakın) 
     
Sınırlı Dizinler: Google
  Google Image
  Google Mobile
  MSN Search
  Yahoo
  Yahoo MM
  Yahoo Blogs
  Ask/Teoma
  GigaBlast
  DMOZ Checker
  Nutch
  Alexa/Wayback
  Baidu
  Naver
  MSN PicSearch
   
Sınırlı Dizinler: Yol kökten göreli ve sonunda eğik çizgi içermelidir "/"
 
 
 
 
 
 
   Şimdi, kök dizininize 'robots.txt' dosyası oluşturun, yukarıdaki metni kopyalayıp metin dosyasına yapıştırın.


Robots.txt Oluşturucu

Birçok arama motoru optimizasyonu (SEO) araçlarından biri robot metin jeneratörüdür. Bu, sitenizin sıralamasını ve görünürlük oranını yükseltmede çok etkilidir. Her şeyden önce, önce bir robot metninin önemini anlamalısınız.

 

Robot.txt Nedir?

Robot.txt üretecinin ilgisini tam anlamanız için, robot metninin ne olduğunu bilmek önemlidir. Robot metin, arama motorlarının bir siteyi taradıklarında aradığı ilk şeydir. Bulduklarında, dosyaları ve dizinlerinin hangi dosyaların taranarak engellendiğini öğrenmek için dosyanın yönergeleri listesine bakacaklardır.


Robot.txt dosyası, en iyi robot metin üreteci kullanılarak oluşturulabilir. Dosyayı oluşturmak için bu SEO aracını kullanırsanız, arama motorları otomatik olarak belirli bir web sitesindeki hangi sayfaların hariç tutulduğunu görür. Ayrıca Ahref, Görkemli, SEOmoz, SEMrush, WebMeUp, SEOprofiler ve diğerleri gibi tarayıcıları ve geri bağlantı analiz araçlarını engelleyebilirsiniz ..

 

Robot.txt Jeneratörünü Kullanma

Robot metin üreteci aracıyla, mevcut bir robot metin dosyasını yeni bir metin dosyası oluşturmanın dışında bir yere düzenleyebilirsiniz. Bu aracı kullanmak için, ayrıntıları aracın metin kutusuna yapıştırmanız yeterlidir.Bundan sonra, "Oluştur" düğmesini tıklamanız yeterlidir.

 

Bu araçla direktifler de oluşturabilirsiniz. Ya izin ver veya izin vermeyi seçebilirsiniz. Her zamanki varsayılanın "izin ver" olduğunu unutmayın, bu nedenle bir şeye izin vermemek isterseniz değiştirmeniz gerekir. Ayrıca yönergeleri ekleme veya kaldırma seçeneklerine sahipsiniz.

 

Bu aracı kullanın ve Google, Bing, Yahoo! ve diğer arama motorları sayfanızı düzgün bir şekilde dizinleyin!Özelleştirmek isterseniz ayarı değiştirmeyi unutmayın. Varsayılan olarak, büyük arama motorlarının tüm sitenizi taramasına izin verir. Sayfanızda özel bir şey tutmak istiyorsanız, bu araç çok yardımcı olacaktır.

 

Nedir Robots.txt Jeneratörü?

Şimdi, kök dizininizde 'robots.txt' dosyasını oluşturun. Metnin üstüne kopyalayın ve metin dosyasına yapıştırın.

Robots.txt Generator, eklenecek sayfaları gösteren site haritasının tam tersi bir dosya oluşturur, bu nedenle, robots.txt sözdizimi herhangi bir web sitesi için büyük önem taşır. Bir arama motoru herhangi bir web sitesini taradığında, her zaman önce etki alanı kök düzeyinde bulunan robots.txt dosyasını arar. Tanımlandığında, tarayıcı dosyayı okur ve ardından engellenebilecek dosyaları ve dizinleri tanımlar.

Neden Robots.txt Jeneratör Aracımızı Kullanmalısınız ?

Birçok webmasterın hayatını kolaylaştırarak web sitelerini Googlebot dostu hale getirmelerine yardımcı olan çok kullanışlı bir araçtır. Zor bir işi hiçbir zaman içerisinde ve tamamen ücretsiz yaparak, gerekli dosyayı oluşturabilen bir robot.txt dosya oluşturma aracıdır. Aracımız, size robots.txt dosyasına dahil etme veya hariç tutma seçeneklerini sunan kullanıcı dostu bir arayüz ile birlikte gelir.

Robots.txt Jeneratör Aracımız Nasıl Kullanılır ?

Harika aracımızı kullanarak, birkaç basit ve basit adımı izleyerek, web siteniz için robots.txt dosyası oluşturabilirsiniz:

  • Varsayılan olarak, tüm robotların sitenizin dosyalarına erişmesine izin verilir, erişime izin vermek veya reddetmek istediğiniz robotları seçebilirsiniz.
  • Taramalarda ne kadar gecikme olması gerektiğini söyleyen tarama gecikmesini seçin, böylece tercih ettiğiniz gecikme süresi arasında 5 ila 120 saniye arasında seçim yapabilirsiniz. Varsayılan olarak 'gecikme yok' olarak ayarlanmıştır.
  • Web siteniz için zaten bir site haritası varsa, metin kutusuna yapıştırabilirsiniz. Diğer taraftan, eğer yoksa, boş bırakabilirsiniz.
  • Arama robotlarının listesi verilir, sitenizi taramak istediklerinizi seçebilir ve dosyalarınızı taramak istemediğiniz robotları reddedebilirsiniz.
  • Son adım, dizinleri kısıtlamaktır. Yol, köke göre göreceli olduğundan, "/" sonunda bir eğik çizgi bulunmalıdır.
  • Sonunda, Googlebot dostu robots.txt dosyasını Robots .txt Generator Aracımızın yardımıyla oluşturmayı tamamladığınızda, artık web sitesinin kök dizinine yükleyebilirsiniz.

Eğer kullanmadan önce dost aracımızı keşfetmek istiyorsanız, onunla oynamaktan çekinmeyin ve bir robot.txt örneği oluşturun.ko-cuce server tanıtımı server tanıtıml

Seo Araçları

Webmaster Araçları

Makale Özgünleştirme

Kopya İçerik Kontrol

Play.OtoSeo.com
Site Analiz