Proxy listesi

Download List List Refresh

Proxy Listesi

proxy list

Ücretsiz Günlük Proxy Listesi Hakkında

Ücretsiz bir proxy listesinin ne olduğunu ve ne zaman kullanılacağını tartışmadan önce, 'proxy' kelimesinin bilgisayar jargonunda ne ifade ettiğini tartışalım. Proxy sunucusu, bir kullanıcının bilgisayarı ile internet arasında aracı olarak görev yapan bir bilgisayardır. Bir kullanıcı olarak bilgisayarınızı internete bağladığınızda, olan budur. Bilgisayarınızı internete bağlamak için bir Wi-Fi modem kullanıyor olabilirsiniz. Wi-Fi modeminiz internete bağlı bir sunucuya bağlı. Artık sizi Wi-Fi'niz üzerinden internete bağlayan bilgisayar bir proxy sunucusudur. İnternete bağlanmak için aracı olarak görev yapıyor.

Büyük kuruluşların kendi iç ağları vardır ve onları internet gibi diğer ağlara bağlamak için proxy sunucularına sahiptir. İnternete erişiminizin olmadığı ve cep telefonunuzun servis sağlayıcısına bağlı olduğu bir durumda, cep telefonunuzun "etkin nokta" özelliğini açar ve bilgisayarınızı bağlamak için modem olarak kullanırsınız. internet. Cep telefonu servis sağlayıcısının internet sunucusu, proxy sunucunuz olarak işlev görür.

İnsanlar neden proxy sunucuları kullanıyor?

Proxy sunucularının bu kadar popüler olmasının bazı nedenleri var. İnsanların proxy sunucularını kullanmasının yararlarından bazıları;

 • İnternet bağlantılarını paylaşmak için
 • İnternette gezinmeyi hızlandırmak için
 • IP adresini gizlemek için
 • İnternet erişimini kontrol etmek için
 • Giden belgeleri taramak ve kaydetmek için
 • Bölgesel kısıtlamaları aşmak

İnternet servis sağlayıcıları, ticari organizasyonlar, devlet kurumları ve diğerleri proxy sunucularını kullanır. Proxy sunucuları, internet servis sağlayıcılarının müşterilerine hızlı internet erişimi sağlamaları için şarttır.

Kullanıcının kullanabileceği bir vekil listesini gösteren vekil listesi vardır. Bazıları ücretsizdir, diğer vekilleri kullanmak için ücret alınır. Yapmanız gereken tek şey en iyi proxy sunucularını aramak veya anonim proxy'leri bulmak istiyorsanız anonim bir proxy listesini aramak.

Proxy listeleri sık sık güncellenir ve günlük yeni bir proxy listesini bulabilirsiniz.

Ücretsiz Proxy Listesi

En son ücretsiz proxy listesini bulmak istiyorsanız, arama tarayıcınızdan smallseotools.com adresine gidin. 'Ücretsiz Proxy Listesi' simgesini belirleyene kadar simgeleri aşağı kaydırın. Üzerine tıklayın, mevcut en son ücretsiz proxy sunucularının bir listesini görüntüleyecektir.

Bu aracı kullanmanın başka bir yolu, bilgisayarınızın arama tarayıcısına smallseotools.com/free-proxy-list 'i kopyalamak / yapıştırmaktır. Uygulama mevcut ücretsiz proxy listesini açacak ve gösterecektir.

Proxy sunucusu nasıl kullanılır?

Bir proxy sunucusu kullanmadan önce dört tür proxy sunucusu bulunduğunu unutmayın:

Şeffaf Proxy: Bu proxy sunucusu kendini tanımlayacaktır ve orijinal IP adresini HTML başlık kodu üzerinden kullanabilecektir.

Anonim proxy: Adından da anlaşılacağı gibi, bu proxy türü kendisini bir proxy sunucusu olarak tanımlar, ancak IP adresini açıklamaz.

Proxy'yi bozmak: Bu sunucu kendini bir proxy sunucusu olarak tanımlayacak, ancak HTML başlıklarında yanlış bir IP adresi gösterecektir.

Yüksek Anonimli Proxy: Bu proxy türü, kendisini bir proxy sunucusu olarak tanımlamaz ve IP adresini açıklamaz.

Proxy sunucuları, bilgisayarınızda kullandığınız arama tarayıcısındaki talimatları izleyerek kullanılabilir. Proxy sunucusunun IP adresini bilmenin yanı sıra, proxy sunucusunu bağlayabileceğiniz ve kullanabileceğiniz bağlantı noktasını da bilmeniz gerekir.

Ücretsiz proxy sunucularını kullanmakla ilgili, belli bir risk vardır, çünkü kime sahip olduklarını ve çalıştıklarını asla açıklamaz. Bu nedenle, bilgisayarınızı bilgisayar korsanlarına maruz bırakacağınız için ücretsiz bir proxy kullanmaya dikkat edin.

Proxy sunucularının kullanımı nedir

Proxy sunucuları, kullanıcıların kimliğini gizler. İnternette arama yaparak anonim proxy sunucu listesini kolayca bulabilirsiniz. Proxy sunucularının kullanılmasının bir başka nedeni de, bir kullanıcının bir alanda yasaklanmış olduğu bir web sitesine erişmek istediği zamandır. Bu gibi durumlarda, kullanıcı adsız bir proxy listesini veya çalışan bir proxy listesini arayacak ve yasaklı web sitesine erişmek için kullanacaktır.

Proxy sunucularının popülaritesinin diğer bir nedeni, bazı kullanıcıların aynı anda kullanabilmeleridir. Evinizde bir Wi-Fi modeminiz varsa ve birkaç kişi aynı anda interneti kullanıyor. İsteklerinizi yerine getiren sunucu, evinizdeki tüm kullanıcılara internet bağlantısı hizmetleri sağladığı için proxy sunucusu olacaktır.

Proxy sunucuları, internet servis sağlayıcıları tarafından kullanılır. Bir kullanıcı bir web sitesi istediğinde, proxy sunucusu veritabanında arama yapar ve önbelleğe alınmış sayfayı kullanıcıya döndürür. Kullanıcı bir istek gönderirse ve proxy sunucusu önbelleğinde bir kopyası yoksa, istenen siteyle bir bağlantı kurmayı dener ve bunu yaptığında, sayfayı kullanıcıya görüntüler.

İnternet servis sağlayıcıları ve web barındırma servis sağlayıcıları ile iş yapan bazı kuruluşlar, kurulumlarında ilave kapasiteye sahiptir. Bu unutulmaz kapasiteden yararlanmak için ya proxy hizmetleri satıyorlar ya da ücretsiz proxy sunucu olanakları sağlıyorlar.

Bir kullanıcı bölgedeki yasaklı web sitelerini ziyaret etmek isterse, orijinal IP adresini sahte bir IP adresiyle gizleyecek servis sağlayıcıları kolayca bulabilir. Bu tür web siteleri, kullanıcıların kimliklerini gizlemelerine yardımcı olmak ve herhangi bir kısıtlama olmadan internette gezinmek için proxy sunucularını kullanır.

Hacker'ların ayrıca kanun uygulayıcı makamlarca tespit edilmekten kaçmak için proxy sunucuları kullandıkları bilinmektedir. Yakalanmak istemiyorlar ve gerçek kimliklerini açığa vurmak istemiyorlar. Aslında, zorlayıcı faaliyetlerini yürütürken bir proxy sunucusundan diğerine atlarlar. Terörist gruplar ve gerçek konumlarını açıklamak istemeyen diğer yasadışı gruplar da propagandalarını yaymak için proxy sunucuları kullanır.

Herhangi bir zamanda yeni proxy sunucuları kullanılabilir hale gelir ve IP adresleri internetteki ücretsiz çevrimiçi proxy sitelerinde taşınır.

 

Play.OtoSeo.com Ücretsiz Hizmet Listemizde Sunduğumuz Nelerdir?

"Play.OtoSeo.com"  , proxy sunucusu listeleri, çorap listesi, web proxy listesi, çevrimiçi proxy denetleyicisi ve vekil sıyırıcı aracısunan bir web sitesidir  . Ziyaretçi, IP (internet protokolü) adresini ve tarayıcı bilgilerini kontrol edebilir. Web sitemiz kullanıcıya yüksek kaliteli proxy sunucu listeleri sunar. Play.OtoSeo.com tarafından verilen proxy'ler, kullanıcının son 24 saat boyunca çalışan mükemmel çalışmış proxy'lerin bir listesiyle çalışabileceğinden emin olmak için her zaman izlenir. Proxy'lerimiz her saniyede bir güncellenir.

AVANTAJLARI VE ÖZELLİKLERİ:

Proxy listesiyle uğraşan diğer web sitelerine kıyasla, Play.OtoSeo.com en güvenilir proxy'leri tutar. Ziyaretçi kolaylıkla web sitemizin bir üyesi olarak katılabilir ve para ödemeden üye olabilir. Ayrıca, ülkemizdeki vekillerin bir listesini de sunuyoruz. Diğer siteye kıyasla ilerleme, proxy listesini .txt formatında sunmamızdır. Bu listeleri .txt formatında sunacak tek web sitesiyiz. Ziyaretçiler internet protokolünü (IP adresi) Play.OtoSeo.com web sitemizi kullanarak tespit edebilir. Yüksek kalitede çoraplar (Soket güvenli) Play.OtoSeo.com web sitemizde sağlanmaktadır. En iyi web sitesi olarak vekil listeyi kullanıcılara sunarak yanı sıra kullanıcının İnternet Protokolünü kontrol etmesine de izin verilir. Web sitesi, ilgili kullanıcılar için tarayıcının ayrıntılarını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Ziyaretçiler, her ülke için en fazla 30 (otuz) vekil listesini indirebilir ve ayrıca, Play.OtoSeo.com'a abone olarak .txt dosya proxy'lerini indirebilir. İnternet sitesi. Web sitesi, kullanıcının abone olmak için geçerli posta adresini vermesini ister. Web sitesine abone olarak kullanıcı web sitesine katılır ve proxy listelerini indirebilirler. Yine de web sitesi kullanıcı için çeşitli temel gereksinimler sunmaktadır. Web sitesini, diğer sitelerle karşılaştırıldığında vekil teslim etme en iyi hale getiren Play.OtoSeo.com'un temel özellikleri aşağıdaki gibidir.

 • Üye olarak katılmak rahatlıkla yapılabilir.
 • Ziyaretçiler, web sitesine para ödemeden üye olabilirler.
 • Bir üyenin web sitemizde listelenen tüm yeni vekilleri indirmesine izin verilir.
 • Ziyaretçilerin, ayrı olarak listelenen filtrelenmiş vekilleri indirmelerine izin verilir.
 • Web proxy listeleri, kullanıcıların ayrıntılarını kabul etmeden istedikleri web sitelerine yaklaşmalarını veya görüntülemelerini sağlayan ziyaretçiler için Play.OtoSeo.com tarafından sağlanmaktadır.
 • Güvenlik duvarı, bu web proxy listesini kullanarak limanlarla engellendiğinde bile, kullanıcı internet üzerinden gezinebilir.
 • Play.OtoSeo.com sadece bu hizmetle sınırlı değil aynı zamanda yüksek kalitede çorap listesi de sunmaktadır.
 • Play.OtoSeo.com 'daki ziyaretçiler, vekil kazıyıcı, proxy denetleyicisi (ücretsiz) indirmek için ayrıcalıklıdır. GPT aracı ile bilgisayarınızdaki verim çoktur.
 • Ziyaretçilerin bilgisayarlarının IP adreslerini kontrol etmelerinin yanı sıra proxy listeleri sunarak hizmet verdiği için Play.OtoSeo.com tüm sitelerin en iyileri olarak kabul edilmektedir.

proxy listko-cuce server tanıtımı server tanıtıml

Seo Araçları

Webmaster Araçları

Makale Özgünleştirme

Kopya İçerik Kontrol

Play.OtoSeo.com
Site Analiz