Backlink Kontrolü


Bir URL girin


Görüntü Doğrulama

Captcha


Backlink Kontrolü

ARKADAŞINIZIN DETAYLI ANALİZİ ALIN - HIZLI?

Geri bağlantılar, içerikle birlikte, web sayfalarınızın arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) performansının ne kadar iyi olduğunu etkileyen en önemli faktörleri oluşturur.

Bu size bir şey söylerse, geri bağlantıların çok önemli olması ve bu şekilde ele alınması gerekir.

Sitenizin backlink'lerini hak ettikleri en büyük öneme sahip olarak kullanmak, backlink profilinizin nasıl göründüğü hakkında bir fikir edinmekle başlar. Başka bir deyişle, nerede olduğunuzu ve bir sonraki seviyeye geçmeniz gerektiğini bilmek için geri bağlantılarınızı analiz etmeniz gerekir.

Ve burada ücretsiz bir backlink kontrol aracı gelir.

 

OTOSEO ARAÇLARI İLE BACKLINK CHECKER HAKKINDA

Ücretsiz backlinks aracımız, web sitenizin backlinklerinin kapsamlı bir analizini yapmak içindir.

Küçük SEO Araçları (SST) tarafından geliştirilse de, bu ücretsiz backlink analizörü, herhangi bir aktif web sitesi veya web sayfası için ayrıntılı bir backlink raporu almak ve görüntülemek için Ahrefs'in motoruyla tam olarak entegredir.

Bu araç ile yapabilecekleriniz:

 • Geri bağlantılarınızın nereden geldiğini keşfedin ve izleyin
 • Herhangi bir site için backlink analizi ve denetimi yapın
 • En iyi performans gösteren içeriğinizi araştırın
 • Hangi anahtar kelimelerin veya sayfaların size en çok bağlantı sağladığını görün
 • Rakiplerinizin en değerli geri bağlantılarını bulun ve kalıp desenlerini ve olası bağlantı kurma fırsatlarını bulmak için geri bağlantı profillerini inceleyin.

Bu aracı kullanarak hangi belirli metrikleri kazabilirsiniz?

Eh, backlink analizi en iyi sonuçları elde etmek için Ahrefs ile entegre olduğundan, araç size sitenizin geri bağlantılarının bir listesini göstermekten daha fazlasını yapar.

 • Size, web sitenize geri bağlanan belirli bir web sayfasının URL'sini gösterir.
 • Size geri bağlantıda kullanılan tam bağlantı metnini gösterir.
 • Size, sitenize geri bağlanan alan adının Ahref Alan Adı Derecesini gösterir.
 • Size Link Tipini gösterir (yani, Nofollow veya Follow olup olmadığını).
 • Size geri bağlantı veren web sitesinin Ahrefs URL Derecelendirmesini kontrol etme seçeneğini gösterir.
 •  

 

Ama hepsi bu kadar değil. Daha fazla yardımcı olmak için, ücretsiz backlink aracımız size aşağıdakiler de dahil olmak üzere daha alakalı bazı ölçümler gösterir:

 • Ahref sitenizin sırası
 • Ahrefs DR sitenizin skoru (Alan Adı)
 • Sitenize yapılan toplam geri bağlantı sayısı
 • Sitenize yönlendiren toplam alan sayısı
 • Organik anahtar kelimeler
 • Organik trafik
 • Sitenizdeki Dofollow bağlantılarının sayısı
 • Sitenizdeki Nofollow bağlantılarının sayısı
 • Yönlendiren IP’lerin toplam sayısı

 

Ve tahmin et ne oldu: BEDAVA BÜTÜN olsun.

Backlink Checker ile oluşturulan ilk rapor genellikle etki alanınıza işaret eden ilk 100 geri bağlantıyla sınırlıdır - burada etki alanı başına bir bağlantı gösterir - ancak tüm bağlantıları görüntülemek için daha fazla tıklayabilirsiniz.

B

BİZİM ÜCRETSİZ NASIL KULLANILIR BACKLİNK DENETİMİ ARACI

Aracımızın kullanımı oldukça kolaydır. Kullanmak için SEO'da bir teknisyen ya da uzman olmanıza gerek yok. Aslında, sadece üç basit adım atıyor:

Adım # 1: Şimdiden bulunduğunuz bu sayfaya ( https://play.otoseo.com/backlink-kontrolu-sorgulama-backlink-checker ) gidin.

Adım # 2: Sağlanan alana URL'nizi girin. Bu, sitenin ana sayfasına veya bir ürün sayfası veya blog yazısı URL’si gibi belirli bir sayfanın URL’sine işaret eden ana etki alanı olabilir. Aracın, etki alanındaki tüm sayfalara veya girdiğiniz URL’ye sahip olan tek sayfaya işaret eden dış bağlantılar gösterip göstermemesini seçebilirsiniz.

Adım # 3: “Backlink Kontrol Et” düğmesine tıklayın. Özel isteğiniz bir CAPTCHA tamamlamanızı gerektirebilir. Eğer öyleyse, devam edin. Yukarıdaki üç adımı tamamladığınızda, araç size hemen sonuçları gösterecektir - yukarıdaki bölümde açıklanan tüm metriklerle. İsterseniz raporu indirebilirsiniz.

Diğer çoğu geri bağlantı denetleyicisi, sayfa başına yalnızca birkaç sonuç gösterir (10 deyin). Ancak, bağlantı denetleyicimiz size tek bir URL’de ilk 100 geri bağlantıyı gösterebilir. Ve daha fazlasını görüntüleme seçeneğiniz var.

Daha önce de belirtildiği gibi, aracımız SADECE size geri bağlantıları göstermez. Ayrıca, yukarıdaki bölümde size gösterdiğimiz gibi diğer hayati ölçümleri de toplar ve görüntüler.

 

İLGİLE NE YAPMALI

Peki tüm bu backlink detaylarını aldıktan sonra, bunlarla ne yapmalısınız?

İşte ilk beş fikir:

Arama Motoru Optimizasyonu: SEO'nuzu geliştirmek, muhtemelen backlinklerle yapabileceğiniz en karlı şeydir. Çevrimiçi backlink aracımızın size sağladığı bilgiler, daha yüksek arama sıralaması ve artan arama trafiği için backlink profilinizi en iyi şekilde nasıl geliştirebileceğinizi görmenize yardımcı olacaktır.

Kayıp Bağlantı Kurtarma: Aracımızın sağladığı bilgilerle kaybolan bağlantıları bulup geri alabilirsiniz. Gelen bağlantılar içeren 404 sayfaya bir göz atın. 301 yönlendirmesi kullanmak, site ziyaretçilerinizin ve arama motoru örümceklerinin doğru sayfaya yönlendirilmelerini sağlamaya yardımcı olur.

Rakip Geri Bağlantı Denetimi: Rakiplerinizin bağlantı profilini analiz edin ve kendi bağlantı kurma ve arama performansınızı geliştirmenize yardımcı olabilecek fırsatları araştırın. Ne zaman bir rakip backlink kontrolü veya denetimi gerçekleştirirseniz, en üst sıradaki sayfalara işaret eden gelen linkleri de kontrol etmeniz gerekir, böylece önemli link fırsatlarını kaçırmazsınız.

İlişki Oluşturma: Daha da faydalı ilişkiler kurmak için sitelerinize bağlanan kişileri takip edin. Bu aracı, işletmenizle ilgili ve sayfa otoritesi kuran güvenilir etkileyicileri bulmak için de kullanabilirsiniz. Hedef kitlenize ulaşmanıza yardımcı olabilir ve bu süreçte size değerli bir bağlantı kazandırabilir. Kime bağlandıklarını veya kimlere bağlandıklarını görmek için bu aracı kullanın. Aracımızın sunduğu bilgilere dayanarak onlardan bir veya iki link almanın olası yollarını öğrenin ve tartışın.

Daha İyi Backlink Profili Oluştur: Bu web sitesi bağlantısı denetleyicisi, sitelerinize geri bağlanan sitelerin kalitesini görmenizi sağlar. Güvenilir olanlara odaklanırken düşük kaliteli siteleri ayıklamaya karar verebilirsiniz.

Daha İyi Backlink Profili Oluştur: Bu web sitesi bağlantısı denetleyicisi, sitelerinize geri bağlanan sitelerin kalitesini görmenizi sağlar. Güvenilir olanlara odaklanırken düşük kaliteli siteleri ayıklamaya karar verebilirsiniz.

Ayrıca, hangi bağlantı kurma alanlarının (blog yorumları, sosyal yer imleri, konuk blogları, vb.) Web siteniz için en etkili olduğunu belirleyebilirsiniz. Bütün bunlar daha kaliteli bağlantı profili oluşturmanıza yardımcı olur.

NEDEN SEO İÇİN ÖNEMLİDİR ?

Geri bağlantılar, diğer web sitelerinde yer alan ve web sitenizi işaret eden bağlantılardır. Ayrıca gelen linkler veya gelen linkler olarak da adlandırılır.

Genellikle, bir web sitesi ne kadar fazla geri bağlanırsa, web sitesi arama motoru sonuç sayfalarında o kadar iyi performans gösterir. Ayrıca, geri bağlantılarınızın kalitesi ne kadar yüksek olursa, sıralama şansınız da o kadar yüksek olur.

Nasıl? Google ve diğer bazı arama motorları, her bir geri bağlantıyı bir öneri türü olarak algılar. Bu nedenle, web sitenizi gösteren geri bağlantıların sayısı (ve kalitesi) ne kadar yüksek olursa, arama motorları sitenizin o kadar güvenilir olduğunu düşünür. Ve sonuçta, sıralamanız daha iyi.

Bu nedenle, geri bağlantılar oluştururken yalnızca bağlantıların sayısına odaklanmayın. Bunun yerine, KALİTE ve İLGİLİDİR. Çoğunlukla, etki alanı yetkisi sitenizinkine eşit veya daha yüksek olan siteleri hedefleyin. (Test etmek için ücretsiz etki alanı yetkilisi denetleyicimizi kullanın.)

Sitenizde çok sayıda düşük kaliteli geri bağlantı veya spam bağlantı varsa, SERP sıralamanız zarar görür. Başka bir deyişle, 100 düşük kaliteli olandan 10 doğal, yüksek kaliteli geri bağlantıya sahip olmak daha iyidir.

Bu nedenle, sitenizin geri bağlantılarını ve değerlerini izlemek ve kontrol etmek için bir geri bağlantı denetleyicisi aracı kullanmanız gerekir.

Diğer SEO araçlarıyla ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Ayrıca Backlink Maker , Word Count Checker ve Web Sitesi SEO Puanı Denetleyicisi de var .ko-cuce server tanıtımı server tanıtıml seo bayi seo satın al seo hizmetleri malatya seo seo paketleri seo al

Seo Araçları

Webmaster Araçları

Makale Özgünleştirme

Kopya İçerik Kontrol

Play.OtoSeo.com
Site Analiz