C Class Ip Kontrolü

40 alan adını girin (Her Alanın ayrı satırda olması gerekir)


Görüntü Doğrulama

Captcha


C Class Ip Kontrolü

C Sınıfı IP Hakkında ?

İnternete diğer cihazlara bağlanan her cihaza benzersiz bir IP adresi atanır. Sistemlerin birbirlerini İnternet gibi dağıtılmış ağlarda konumlandırması için ağdaki her düğüme benzersiz bir adres atanır.

Bu adres genellikle 'IP adresi' veya 'IP' olarak bilinir. IP adresi, ağı ve ağın ana bilgisayarını tanımlayan iki alt adresden oluşan 32 bitlik bir ikili adresdir. IP adresi, 0 ile 255 arasında değişen, ondalık formda (.) İle ayrılmış dört sayı grubundan oluşur. Örneğin, 192.68.100.4 geçerli bir IP adresidir.

IP Adres Sınıfları

Beş sınıf IP adresi vardır:

 • A sınıfı

  Bir sınıfın ilk biti Bir adres her zaman 0'a ayarlanır. Adresin ağ kısmı için yalnızca yedi bit bırakır. A sınıfı adresler 0.0.0.0 - 127.0.0.0 arasındadır. Sadece 128 ağ numarasının olabileceği anlamına gelir.

 • B sınıfı

  B sınıfı bir adresin ilk biti her zaman 1 olarak ayarlanır ve ikinci biti 0 olarak ayarlanır. Bu, 16,384 ağa B sınıfı adreslere atanabileceği anlamına gelir. Rakamlar 128.0.0.0 - 191.255.0.0 arasındadır.

 • C sınıfı

  C sınıfı adreslerin ilk iki biti 1, üçüncü biti 0 olarak ayarlanmıştır. Bu adres 2,097,152 ağa bu adres sınıfına atanabilir. Sayılar 192.0.0.0 - 223.255.255.0 arasındadır.

 • D sınıfı

  D Sınıfı adreslerin ilk üç biti 1'e, dördüncü bit ise 0'a ayarlanmıştır. D Sınıfı adresleri çok noktaya yayın uygulamaları için kullanılır. Sayılar 224.0.0.0 - 239.255.255.255 arasındadır ve çok noktaya yayın grupları için ayrılmıştır.

 • E sınıfı

  E sınıfı adresler deneme ve test için ayrılmıştır ve hiçbir zaman standart bir şekilde kullanılmamıştır.

Nedir C sınıfı IP ?

A ve B sınıfı çok büyük ve orta ölçekli kuruluşlara atanır. C sınıfı, küçük şirketlere atanan en popüler adres sınıfıdır ve en çok kullanılan IP adresleridir. Küçük ve orta ölçekli internet servis sağlayıcıları, müşterilerine atadıkları C sınıfı IP adresleri havuzu satın alır. İnternet servis sağlayıcıları, müşterilerine dinamik (paylaşımlı) IP adresleri sağlar. Bunun nedeni, paylaşıldıkları için daha ucuz ve daha popüler olmalarıdır. İkincisi, IP adresi atanmış kullanıcılar 7/24 kullanmazlar. Bu nedenle, bir kullanıcı bir web sitesine trafik çekmiyorsa veya hiç trafik çekmiyorsa, IP adresleri diğer kullanıcılara ve web sitelerine atanır.

C sınıfı dinamik IP adreslerinin artıları, ucuz ve internetin ağır kullanıcısı olmayan web siteleri ve kullanıcılar için daha uygun olmalarıdır. Evinizde bir WiFi paylaşan beş kişiniz varsa, dinamik bir adres atanır ve interneti kullanmadığınızda adresiniz yeni giriş yapan başka bir kullanıcıya atanır. İnterneti tekrar kullandığınızda, farklı bir IP adresi verilecek. Bu IP adresi, internet servis sağlayıcınızın satın aldığı mevcut C sınıfı IP adresleri havuzundan atanacaktır.

Dinamik C sınıfı IP adresleri birden fazla düğümde paylaşıldığından, bunlarla ilişkili tehlikeler vardır. Web sitenizin dinamik bir C sınıfı IP adresi varsa, web sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını etkileyebilir ve SEO çabalarınız boşa harcanabilir. Sizinkiyle aynı IP adresini paylaşan bir web sitesi kara listeye alınırsa, web siteniz kara listeye de girebilir. Bir arama motoru bir web sitesini kara listeye aldığında olur. Bir web sitesini yalnızca etki alanı adına göre değil, IP adresine göre de kara listeye alır. Bir web sitesini ziyaret ettiklerinde arama motorları IP adresleriyle bunu yapar, çünkü IP adresi etki alanının benzersiz tanımlayıcısıdır. İnternet servis sağlayıcıları bu olasılığı öngörmektedir ve eğer bir web sitesi kara listeye alınırsa, aynı IP sınıfı aynı dinamik C sınıfı adresini paylaşan diğer web sitelerine yeni IP adresleri atarlar.

İnternet servis sağlayıcıları, hosting servis sağlayıcı sistemlerinin 'temiz' kalmasını ve kötü niyetli saldırılardan etkilenmemesini sağlamak için güvenlik duvarları ve diğer gerekli uygulamaları ve donanımları kurar. Bilgisayar korsanları ve diğer kötü niyetli kişiler web sitelerine girmeye ve onlara zarar vermeye çalışmakla meşgul olduklarından, internet servis sağlayıcıları ağlarını ve barındırma hizmetlerini korumak için önlemler almak zorunda kalmaktadır.

C Sınıfı IP Denetleyicisi

Web siteniz için bir barındırma hizmeti satın aldıysanız, başka hangi web sitelerinin aynı C sınıfı IP adresini paylaştığını bilmek isteyeceksiniz. Çünkü web sitenize bu IP adresi sınıfına atanmış ve adresin diğer web siteleriyle paylaşılmış olması muhtemeldir.

Smallseotools.com adresinden toplu bir IP denetleyicisi kullanabilirsiniz. Arama tarayıcınızdan smallseotools.com adresine gidin ve 'C Sınıfı IP Denetleyicisi' simgesine gidin ve tıklayın. Veya smallseotools.com/class-c-ip-checker/ sayfasını tarayıcınızın adres çubuğuna kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Görüntüleme sayfasında en az iki ve en fazla yirmi etki alanı adı girmelisiniz. Etki alanı adlarını girdikten sonra 'Şimdi Kontrol Et' düğmesini tıklayın. Yardımcı program testi çalıştırır ve sonuçları döndürür.

Sonuçlarda girdiğiniz ana bilgisayar adlarını görüntüler ve her ana bilgisayar adına karşı IP adreslerini, C Sınıfını ve durumunu görüntüler.

Sonuçlar, aynı C sınıfı IP adresini paylaşan ana bilgisayarları gösterecek ve eğer durum "geçerli" ise, her şey yolunda demektir. Bu yinelenen IP adresi denetleyicisi, hangi web sitelerinin aynı IP adresini paylaştığını bilmek için kullanışlıdır.

İstediğiniz zaman C sınıfı bir IP adresi kontrolü yapmak için bu şık aracı smallseotools.com adresinden kullanabilirsiniz.

Bunun dışında toplu IP kara liste denetleyicisi de çalıştırabilirsiniz. Bu kontrolü internetteki bazı sitelerden yapabilirsiniz. Bu test, web sitelerinin temiz olup olmadığını ve onları virüslerden, istenmeyen postalardan ve kötü amaçlı yazılımlardan korumak için kullanılan araçları gösterir.ko-cuce server tanıtımı server tanıtıml

Seo Araçları

Webmaster Araçları

Makale Özgünleştirme

Kopya İçerik Kontrol

Play.OtoSeo.com
Site Analiz